V červnu 2016 se v Praze konala

Konference European Innocence Network

Posláním jednotlivých národních projektů nevina (Innocence) je identifikovat nevinné osoby, jež byly nespravedlivě odsouzeny a dosáhnout jejich propuštění z vězení. Dalším cílem projektu je poučit laickou a právnickou veřejnost o kořenových příčinách nespravedlivých odsouzení. V současné době v Evropě vzniklo několik národních projektů a cílem konference Evropské sítě projektů nevina je přivést na jedno místo právníky, pedagogické pracovníky, studenty a aktivisty, aby měli možnost na jednom místě diskutovat problematiku nespravedlivých odsouzení a možnosti účinné spolupráce v rámci Evropy za účelem účinné eliminace nespravedlivých odsouzení. V rámci konference budou účastníci také diskutovat strukturu a budoucí aktivity Evropské sítě projektů nevina.

Témata konference

Zprávy od reprezentantů jednotlivých národních projektů nevina.

Panelové diskuze věnujících se tématům kořenových příčin nespravedlivých odsouzení, založení národních projektů nevina a podobně.

Datum konání:

16 -17 června, 2016

Místo konání

Poslanecká sněmovna parlamentu České republiky

Státní akta, Sněmovní 4, Praha 1

Akce se koná pod záštitou poslance Daniela Korteho.

Konferenci spozoruje Center for the Global Study of Wrongful Convictions at the University of Cincinnati College of Law.